Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR

U objednávek vytvořených od 18.11.2021 je prodloužena lhůta na vrácení zboží do 31.1.2022. 


Úvod Blog Jak správně chránit sluch

Jak správně chránit sluch

Ochrana sluchu je velmi často podceňována, neboť riziko trvalého poškození tohoto smyslového orgánu si ve většině případů neuvědomujeme. Ochranné prostředky sluchu jsou přitom potřebné na všech pracovištích, kde se pomocí technických opatření nedaří snížit hluk na přijatelnou míru. Při intenzitě zvuku přesahující 80 dB jsou doporučovány, při intenzitě vyšší než 85 dB jsou dokonce povinné.

JAK UTLUMENÍ SLUCHU FUNGUJE? 

Použitím ochrany sluchu se zabrání přenosu zvukových vln a vibrací. Pokud zakryjeme i kosti v oblasti ucha, izoluje se také zvuk, který by chtěl do zvukovodu vniknout a útlum tím zintenzivníme. AVŠAK přílišné i nedostatečné utlumení je během práce nebezpečné. Proto na každém chrániči sluchu je uveden údaj SNR (Sound Noise Reduction), který uvádí, kolik dB je schopen pohltit. Po redukci hluku bychom se měli dostat na úroveň 70 až 80 dB.

Přípustná denní dávka hluku:

Z ČEHO VYBÍRAT?

UŠNÍ ZÁTKY – vhodné při nižším hlukovém zatížení. Vyrábí se v několika tvarech např. stromečkové, hřibového tvaru, zátky s rukojetí, kónické. Jednotlivé zátky (pár) dále může být spojen lankem či plastovým obloukem, aby je uživatel mohl kdykoli sundat a zároveň neztratit.

33M00001100 33M00001120 33M00001110 PM6600

MUŠLOVÉ CHRÁNIČE – pro útlum nízkých, středních i vysokých frekvencí. Sluchátka jsou výškově nastavitelná, aby si je každý uživatel mohl upravit dle individuálních požadavků. Spojuje je plastový most, který ve většině případů obsahuje kovové výztuhy a polstrování. Mušlové chrániče se však dají pořídit i bez spojovacího mostu pro přichycení k ochranné přilbě.

33M00000X2A 402130

MULTIFUNKČNÍ MUŠLOVÉ CHRÁNIČE – nazýváno také elektronická sluchátka. V přední straně jsou dva mikrofony, které snímají okolní zvuk (360°). Po vyhodnocení je následně zvuk snížen či zvýšen dle zvolené normy decibelů. Díky tomu můžeme například na střelnici s nasazenými sluchátky komunikovat s kolegy a při výstřelu je zvuk automaticky ztlumen. Další variantou je pak doplnění o rádio frekvence a propojení s mobilním zařízením.

402126

NORMY

EN 352:2002– soubor evropských norem, týká se různých chráničů sluchu, stanovuje požadavky na konstrukci, design a charakteristiky, metody zkoušek, požadavky na označování a na informace pro uživatele

EN 458:2004 – chrániče sluchu – doporučení pro výběr, používaní, ošetřování a údržbu

Jak správně nasadit ušní zátky

© 2022, FOR JOB PROTECT, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky